2021-09-21, antradienis, 08:25.     Šiandien Kaune saulė teka 07:03, leidžiasi 19:17, dienos ilgumas 12:14.

Raginta būti atsakingesniais: „Užėmei mano vietą, pasiimk ir mano negalią“

2020-07-17, paskelbė Nusikaltimai ir nelaimės
Raginta būti atsakingesniais: „Užėmei mano vietą, pasiimk ir mano negalią“

„Mums svarbus kiekvienas eismo dalyvis – tiek pėsčiasis, tiek vairuotojas, tame tarpe ir neįgaliojo ženklu pažymėtas transporto priemones vairuojantys asmenys. Todėl šia ir panašiomis socialinėmis akcijomis siekiama ne bausti, bet paskatinti piliečius atsakingai žiūrėti į Kelių eismo taisykles, gerbti vieni kitus ir būti kultūringais.“, - taip apie vakar, liepos 15 d., vykusią socialinę/prevencinę akciją atliepia Kauno apskrities policijos pareigūnė Š. Dzimidaitė, pabrėždama tokių akcijų svarbą ir skatindama piliečius būti atsakingais.

 


Pasak asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“, prisidėjusios ir kartu dalyvavusios akcijoje, narių, tokių akcijų dėka žmonių sąmoningumas bei elgesys kinta, vis dažniau pastebimos atsilaisvinusios neįgaliųjų vietos, suvokiama parkavimo neįgaliems asmenims svarba. Deja, vis dar pasitaiko neatsakingų vairuotojų, kurie užstato neįgaliesiems skirtas vietas. „Kiekvieną dieną važiuodamas į darbą matau, kaip vairuotojai statosi mašinas jiems neleistinose vietose, o atvažiavę neįgalieji neberanda laisvos stovėjimo vietos. Tikrai gaila ir skaudu jų atžvilgiu“, – neatsakingu vairuotojų elgesiu piktinosi praeivis.


Neįgaliųjų asociacijos „Savarankiškas gyvenimas“ prezidentas R. Dubickas prieš pradedant akciją priminė, kaip taisyklingai turi būti pažymėtas automobilis, kurį galima palikti neįgaliesiems skirtoje vietoje. „Pirmiausia, neįgalių asmenų automobilių statymo kortelė turi būti aiškiai padėta automobilio priekinio stiklo kairėja pusėje taip, kad matytųsi išdavimo metai, identifikavimo numeris ir išdavimo vieta. Nematant šios informacijos, kortelė gali būti laikoma padirbta arba negaliojanti. Taip pat asmuo turi turėti neįgaliojo pažymėjimą bei vairuojamą transporto priemonę pažymėti specialiu, negalią žyminčiu, lipduku.“


Akcijos metu keturi policijos ekipažai žvalgėsi stovėjimo aikštelėse prie lankomiausių prekybos centrų. Iš viso buvo užfiksuota 16 pažeidimų, iš kurių 15 buvo neteisingai neįgalių asmenų automobilių statymo kortelę padėję asmenys bei viena transporto priemonė, kuri neturėjo jokio aiškiai matomo neįgalumą patvirtinančio dokumento.


Kauno apskrities policijos pareigūnai prašo vairuotojų laikytis Kelių eismo taisyklių, kelio ženklinimo ir nestatyti transporto priemonių „neįgalusis“ ženklu pažymėtose vietose neturint tam leidimo, suprasti ir vertinti, kad šios parkavimosi vietos yra skirtos gyventojams, turintiems judėjimo ar kitą negalią.

Contact form

Šios dienos vardadieniai