2022-09-30, penktadienis, 16:49.     Šiandien Kaune saulė teka 07:19, leidžiasi 18:55, dienos ilgumas 11:35.

Tinkuojamų fasadų šiltinimas - ką būtina žinoti?

2020-11-13, paskelbė Nuomonės ir aktualijos
Tinkuojamų fasadų šiltinimas - ką būtina žinoti?

Pastato šiltinimas apsaugo ne tik nuo didelių šilumos nuostolių, bet ir saugo pastato sienas nuo aplinkos poveikio. Šiltinimo sluoksnis veikia kaip apsauginis skydas, kuris prailgina pastato gyvavimo laikotarpį.

 

Didelė medžiagų įvairovė leidžia sukurti pačius įvairiausius dizaino sprendimus.

 

Vienas populiariausių šiltinimo būdu Lietuvoje yra išorinė sudedamoji tinkuojama šiluminės izoliacijos sistema (angl. ETICS).

 

Jos populiarumą lemia nesudėtingas įrengimas, nėra sudėtingų sujungimų bei mažas svoris, kuris neapkrauna pastato sienų ir pamatų.

 

Kokybiškų medžiagų parinkimas ir montavimas laikantis gamintojo nustatytų reikalavimų, užtikrins ilgaamžę apdailą.

 

Kodėl šiltinimo sluoksniui rinktis akmens vatą?

Akmens vata pasižymi ne tik geromis šilumos savybėmis, tačiau ir yra atspari karščiui net iki 1000 laipsnių temperatūros. Tai svarbu kuriant pasyvią apsaugą nuo gaisro.

 

ROCKWOOL akmens vata užtikrina gerą akustinę izoliacija plačiame garso diapazone. Taip pat akmens vata prisideda prie pastato klimato valdymo. Šaltuoju laikotarpiu šilumo sulaikoma, o vasara pastatui neleidžia labai stipriai prikaisti. Taupomos išlaidos tiek pastato vėdinimui, tiek šildymui.

 

Iš išorės akmens vata apšiltintas ir nutinkuotas pastatas išdžius žymiai greičiau nei polimerinėmis medžiagomis šiltintas pastatas.

 

Didelis akmens vatos matmenų stabilumas garantuoja, kad medžiagos specifikacijos išliks visą pastato tarnavimo laikotarpį, o pati šildymo medžiaga nesukris.

 

Dar viena svarbi technologinė fasadinių akmens vatos plokščių savybė – jomis galima pataisyti šiltinamos sienos nelygumus, nesibijoma, kad tarp plokščių susidarys plyšiai, kaip kartais atsitinka su kitomis medžiagomis. Todėl jos be apribojimų naudojamos įvairios paskirties pastatų šiltinimo iš išorės darbams.  Rinkoje taip pat labai daug meistrų, kurie moka dirbti su akmens vata.

 

Šiltinant pastato sienas paviršius turi būti lygus, tvirtas ir sausas. Jeigu pastatas renovuojamas - sutvarkomi įtrūkimai, nuvalomi nešvarumai ir samanos. Šiltinimo sistema įrengiama lauko temperatūrai esant nuo 5 iki 25 °C.

 

Jei šiltinimas naujas pastatas, tai izoliacija turėtų būti montuojama nei anksčiau nei buvo baigtos mūryti sienos.

 

Montuojant akmens vatos plokštes tepamų klijų ir smeigių turi būti tiek, kad užtikrintų gerą izoliacinės plokštės sukibimą su siena. Izoliacinės plokštės prie pagrindo turi priglusti visu paviršiumi, o tarp savęs turi būti patikimai suspaustos, kad neliktų plyšių.

 

Tik teisingas šiltinimo sluoksnio montavimas užtikrins, kad renovuoti fasado nereikės daug metų.

Contact form

Šios dienos vardadieniai